Reklama
Reklama

Chlapec bol nútený robiť si svoje domáce úlohy na ulici. Keď to uvidel milionár, rozhodol sa zakročiť

12 ročný chlapec, ktorý sa učil pod pouličným svetlom chytil milionára za srdce. Rozhodol sa, že to tak jednoducho nemôže zostať.

Finančná situácia niektorých rodín je tak zlá, že si nemôžu dovoliť zaplatiť ani veci, ktoré sú pre mnohých samozrejmosťou. Presne to je prípad istej matky z Peru, ktorá si nemohla dovoliť zaplatiť účet za elektrinu a tak ich odpojili.

Malý Víctor bol pre to nútený učiť sa pod pouličnou lampou a video, ktoré danú situáciu zachytáva sa začalo veľmi rýchlo šíriť internetom. Neobišlo pri tom ani milionára a filantropa z Bahrajnu Yaqooba Yusuf Ahmed Mubaraka (31). Ten sa rozhodol, že sa tejto smutnej situácii nebude len tak prizerať a dal sa do akcie. Dlžnú sumu za elektrinu vyrovnal a dokonca sa podujal aj na opravu ich skromného domčeku. Prehlásil dokonca, že pomôže aj škole, ktorú Víctor navštevuje, nakoľko vzdelanie je pre chlapca veľmi dôležité – chce sa totižto stať policajtom.

„Nesmierne vám ďakujem. Nielen za seba, ale aj za pomoc našej škole. Som vďačný aj za rekonštrukciu domu, pretože by to nespravil každý,“ dodal vďačný chlapec pre miestne médiá.

Reklama
Reklama