Reklama
Reklama
Reklama

Bol mŕtvy až 90 minút a porozprával o tom, čo si pamätá: „Bolo to veľmi strašidelné“

Vďaka svojmu zážitku zmenil svoj prístup k životu a určil si priority, ktoré sú pre neho naozaj dôležité.

Reklama

Alistair Blake prežil klinickú smrť. Vďaka svojim skúsenostiam mohol celému svetu povedať, čo bolo „na druhej strane“. Jeho slová však môžu pre niekoho pôsobiť trochu depresívne.

Všetko sa to stalo v januári 2019. Melinda (Alistairova žena) sa snažila podať prvú pomoc svojmu manželovi, kým neprišli záchranári. Muž bol klinicky mŕtvy, nejavil žiadne zjavné známky života – bol bez búšenia srdca, bez dýchania, bez krvného obehu.

Reklama

Technicky som bol mŕtvy 90 minút. Pamätám si, ako som išiel v sobotu večer spať a ďalšia vec, ktorú si pamätám, bolo, že som sa vo štvrtok ráno zobudil na invalidnom vozíku a išiel som na JIS, na koronárne oddelenie,“ priznal Blake.

„Ľudský mozog úplne zablokoval to, čo sa medzitým stalo.“

Reklama

Austrálčan priznal, že „na druhej strane“ nevidel nič iné ako prázdnotu. Neboli tam žiadne svetlá, ani hlasy. Bolo to pre neho veľmi strašidelné. V dôsledku tejto skúsenosti sa však na svoj život začal pozerať inak.

„Teraz mám úplne iný prístup k životu. Znížil som počet pracovných hodín a snažím sa viac sa spojiť s rodinou a priateľmi,“ priznal.

Reklama

Máme na teba prosbu

Páčil sa ti tento príspevok? Ak áno, podel sa s nami o svoj názor v komentári na Facebooku, alebo nám napíš, aký ďalší príspevok, alebo úloha by ťa potešila. Takáto jednoduchá reakcia ťa nič nestojí, nás veľmi poteší a zároveň nás inšpiruje k ďalšej tvorbe. Vopred ti ďakujeme za tvoj čas a ochotu.