Reklama
Reklama
Reklama

Ako skončili Matovičove Fiatky? Sympatizanti bývalého hnutia OĽaNO sa konečne dočkali

Žeby Fiatky konečne našli svojich dočasných opatrovateľov?

Reklama

Hnutie Slovensko, ktoré sme mnohí donedávna poznali hlavne pod názvom OĽaNO viedlo vrámci svojej kampane slogan „500 vo vrecku aj v garáži“. Matovič prostredníctvom neho sľuboval, že kto sa zúčastní volieb, dostane odmenu 500 eur a ak bude mať šťastie, tak vyhrá aj auto značky Fiat 500. Ide o autá, ktoré používalo OĽaNO používalo počas svojej predvolebnej kampane.

Reklama

O sľúbené autá sa napokon žrebovalo v sobotu podvečer, pričom spomedzi všetkých účastníkov súťaže bolo vylosovaných 79 ľudí. Do súťaže sa celkovo zapojilo 40 418 ľudí a keďže za jednu osobu mohlo byť žrebov hneď niekoľko, celkovo sa losovalo z 51 464 lístkov. Žrebovanie sa uskutočnilo pod dohľadom notára. Jeden zo súťažiacich bol vďaka viacerým žrebom vylosovaný hneď dva krát, avšak auto získal len jedno.

Reklama

Výhercov označil Matovič ako opatrovateľov áut, nakoľko autíčka im budú robiť radosť len určité obdobie – do ďalších volieb. V prípade predčasných volieb sa s vozidlami rozlúčia skôr. Vybraní šťastlivci obdržia spolu s autom aj palivovú kartu. A odkiaľ na autíčka strana vzala peniaze?

Reklama

Po uvedení súťaže boli členovia hnutia konfrontovaní otázkami, koľko áut kúpilo a koľko za ne zaplatilo. Okrem toho, nákup nebolo vidieť na transparentnom účte. A ako to Matovič obhájil? Autá podľa jeho vyjadrení neboli súčasťou kampane, ale dlhodobým majetkom hnutia, ktorý bude využívať aj po skončení volieb.

Reklama

Autá, ktoré sa stali predmetom výhry nakúpilo hnutie z financií, ktoré dostáva zo štátneho rozpočtu na svoju činnosť. Odhadované náklady na jedno auto predstavujú približne 10-tisíc eur, takže tento vozový park mohol vyjsť OĽaNO na približne 790-tisíc eur.

Reklama

Máme na teba prosbu

Páčil sa ti tento príspevok? Ak áno, podel sa s nami o svoj názor v komentári na Facebooku, alebo nám napíš, aký ďalší príspevok, alebo úloha by ťa potešila. Takáto jednoduchá reakcia ťa nič nestojí, nás veľmi poteší a zároveň nás inšpiruje k ďalšej tvorbe. Vopred ti ďakujeme za tvoj čas a ochotu.