Reklama
Reklama
Reklama

Ako dnes vyzerá niekdajší najsilnejší chlapec na svete? Už mal 18 rokov a cvičiť stále neprestal

Kritici im zvykli tvrdiť, že chlapec po tak aktívnom detstve nebude rásť. Pozrite sa, ako vyzerá vo svojich osemnástich rokoch.

Reklama

Chlapec menom Giuliano Stroe z južného Rumunska sa pred rokmi stal svetovou senzáciou, keď sa už ako päťročný dostal vďaka svojej sile a vytrvalosti aj do Guinessovej knihy rekordov. V tom čase pokoril hneď niekoľko silových, svetových rekordov a aj s v súčasnosti dokazuje, že je rovnako silný a šport ho nikdy neprestal baviť. Do svetovej knihy rekordov bol zapísaný za najrýchlejšiu chôdzu na rukách na 33 metrov. Rok na to si k svojmu menu pripísal ďalší rekord, keď urobil najviac 90-stupňových klikov.

Reklama

V čase jeho najväčšej slávy ho mohli diváci často vídať v televízii, kde predvádzal rôzne kaskadérske kúsky. Keď mal deväť, k zbierke svojich rekordov pridal ďalšie – stojku na sklenených fľašiach, či na jednej ruke. Chlapcov otec sa kedysi profesionálne venoval boxu a vyzerá to tak, že tento šport napokon zabodoval aj u jeho synov.

Reklama

Obaja súrodenci už od útleho detstva dvíhali činky a budovali svoje bicepsové a prsné svaly. Otec si vzal do hlavy, že chlapcov preslávi a každé ráno ich budil na dvojhodinový tréning. V tom čase ešte bývali vo Florencii. Všetko sa však zmenilo, keď sa musel vrátiť do Rumunska, kde sa živí predajom šrotu. „Kritici nás presviedčajú, že chlapci nebudú správne rásť, no o tom žiadny dôkaz neexistuje. Tvrdá práca a cvičenie bude vždy dobré.“ Hlásal ich otec pre Daily Mail.

Reklama

„Majú prirodzený chtíč, nikto ich nikdy nenútil. Je to ich cesta, ktorú pre nich zamýšľa Boh“, dodávala ich mama. Giuliano sa spolu s bratom dodnes stále venujú cvičeniu a hlavne boxu. Vo svojich plánoch majú založiť súkromný klub, aby sa mohli zúčastňovať medzinárodných súťaží.

Reklama

Reklama

Máme na teba prosbu

Páčil sa ti tento príspevok? Ak áno, podel sa s nami o svoj názor v komentári na Facebooku, alebo nám napíš, aký ďalší príspevok, alebo úloha by ťa potešila. Takáto jednoduchá reakcia ťa nič nestojí, nás veľmi poteší a zároveň nás inšpiruje k ďalšej tvorbe. Vopred ti ďakujeme za tvoj čas a ochotu.